Nakarm swój umysł pozytywnymi myślami

żurnalista

Nazywana „generałem, który dba o swoich ludzi”, w projekcie Today – ogarniacz wszystkiego i nadworny krytyk tekstów żurnalistów. Fanka wszystkiego, co zawiera cukier, wegetarianka. Nie pije kawy, woli herbatę, którą przyswaja hektolitrami. Relaksuje się przy filmach Woody’ego Allena. Miłośniczka wysokich obcasów. Ze sportów uprawia tylko biegi do tramwaju. Przeprowadzała się trzynaście razy, od półtora roku mieszka na warszawskiej Pradze, w której zakochała się bezgranicznie. Imię odziedziczyła po bohaterce powieści o markizie Angelice, czego do tej pory nie wybaczyła rodzicom. W wolnych chwilach poszukuje muzycznych perełek.

 3 min. czytania
 0
 2
 15 grudnia 2015
You Tube
Jednym zdaniem: Sprawdzone recepty na dobry nastrój.

Tak jak jesteś tym co jesz, podobnie stajesz się tym, o czym myślisz. Aby budować swoją pewność siebie i dla swojej psychicznej higieny warto karmić się tym co pozytywne.

Często temu co pozytywne przypinamy łatkę głupiego, infantylnego i prostego jak budowa cepa. W rzeczywistości wszystko co pozytywne sprawia, że stajemy się zadowoleni i odporniejsi na negatywne sytuacje, które nas spotykają. Oto kilka przykładów „jedzenia”, które pomoże być szczęśliwszym.

Jeśli filmy, to optymistyczne

Melodramaty, filmy psychologiczne pozostają długo w naszych głowach. Analizujemy je, wzbudzają w nas określone emocje. Filmy o pozytywnym wydźwięku wywołają nie tylko uśmiech, ale przede wszystkim pozytywne nastawienie do świata i życia.

„Stażyści” – to przykład filmu, który wywołuje uśmiech, ale i daje do myślenia. Pokazuje, że nigdy nie ma złego momentu na zmianę swojego życia. Że w każdej sytuacji trzeba szukać pozytywów, a pomóc nam w tym może świadomość własnych zalet.

„Mów mi Rockefeller” – to stary polski film z 1990 roku. Prześmieszny, przesłanie jakie z niego płynie to: pomysłowość nie zna granic ani wieku.

Unikaj telewizji

95 procent przekazu jaki płynie z ekranu telewizora wprost do naszej głowy to nowinki o zabójstwach, katastrofach i wszechobecnej demoralizacji. Jak po spędzeniu choćby godziny mamy być w stanie optymistycznie patrzeć na świat? Są dwa wyjścia: drastyczna selekcja oglądanych programów lub brak telewizora.

Pozytywne przemówienia

TEDx to ogromne źródło inspiracji i pozytywnej energii. Tematyka wystąpień jest przeróżna, dla każdego znajdzie się coś miłego. Godziny spędzone w ten sposób nie będą zmarnowane.

Benjamin Zander – „Jak muzyka klasyczna potrafi przeistoczyć człowieka”

To przemówienie dla każdego, niezależnie od tego czy jest się fanem muzyki klasyczne czy nie.

Łukasz Jakóbiak – „Skąd brać siłę i motywację do realizacji swoich marzeń?”

Wystąpienie Łukasza Jakóbiaka daje energię do działania, pokazuje, że choćby nie wiem co nie wolno się poddawać. Zycie potrafi nas zaskakiwać i nagradza wytrwałych.

Muzyka, która nakręca działania

Dla niektórych to jazz, dla innych rock 'n' roll, dla innych dance pop, ważny jest efekt. Uśmiech, pozytywne skojarzenia, miłe uczucia. Nigdy więcej dobijających smutów!

Inspiruj się innymi

Czytanie biografii daje więcej niż jakikolwiek inny gatunek książki. Poznając życie danej osoby, jej system wartości jesteśmy w stanie czerpać z doświadczenia bohatera. Warto zobaczyć jaką obrali drogę i do czego w ten sposób doszli.

Zadbaj o swój komfort

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi. Kiedy będziesz otaczał się labidami, które wciąż narzekają nie będziesz optymistycznie nastawiony do życia. Staraj się tak dobierać towarzystwo by latać z orłami, a nie dziobać z kurami i użalać się jakie to życie jest do kitu.

Udostępnij na  (2)Skomentuj